Om os

Bestyrelsen

Bestyrelsen vælges på den årlige generalforsamling. Vi arbejder alle frivilligt og ulønnet. Bestyrelsen mødes hver 2. måned. Har du ris eller ros er du altid velkommen til at skrive til os.

Vil du gerne bidrage aktivt i bestyrelsesarbejdet, så opfordrer vi dig til at stille op ved den årlige Generalforsamling

Formand
Peter Koldby
Indehaver & optiker

Koldby Optik
Østerbrogade 108
2100 København Ø

Peter@handelsforeningen.nu

Bestyrelsesmedlem
Jens Sirich
Indehaver

Trianglen Antikvariat
Østerbrogade 52
2100 København

Jens@handelsforeningen.nu

Bestyrelsesmedlem
Torben Hald
Indehaver & Ejendomsmægler

Paulun Bolig
Dag Hammarskjold Allé 37

2100 København Ø

Torben@handelsforeningen.nu

Bestyrelsesmedlem
Henrik Eg Nielsen

Souschef

Danske Bank

Østerbrogade 68

2100 København Ø

Henrik@handelsforeningen.nu

Bestyrelsesmedlem
Peter Rishøj

Indehaver

Wils
Østerbrogade 93

2100 København Ø

Wils@handelsforeningen.nu

Bestyrelsesmedlem
Lene Johnsen

Annoncekonsulent

Østerbro Avis
Gl. Kongevej 60

2000 Frederiksberg

Lene@handelsforeningen.nu

Sekretær
Vibeke Kliim

Medindehaver

Kliim Coiffure
Nordre Frihavnsgade 5

2100 København Ø

Vibeke@handelsforeningen.nu

Suppleant
Cecilie Selnø

Indehaver

Kop & Kande
Østerbrogade 109

2100 København Ø

Cecilie@handelsforeningen.nu

Kasserer / SoMe & handels repræsentant i Østerbro lokaludvalg 
Emmeline Othine

Indehaver

Emmeline Othine
Ndr. Frihavnsgade 14

2100 København Ø

Emmeline@handelsforeningen.nu